otrdiena, 2012. gada 26. jūnijs

Julian Ovenden - "If You Go Away", "You've Made Me So Very Happy" (video)

Nesen vecais Toms Džounss izdeva pavisam svaigu plati "Spirit In The Room" (40.karjerā!!!), kuras nosaukums kaut kādā veidā varētu pat būt attiecināms uz viņu pašu. Tomēr vecais zēns turas, jo, domājams, viņa koncertu apmeklējumi ir visnotaļ atzīstamā augstumā. Taču laiki iet, un aizvien vairāk vecos popa dinozaurus izkonkurē jaunie, talantīgie, ambiciozie. Varētu likties, ka mūsdienās, kad jaunā paaudze ieslīgst indī vai R'n'B mūzikas miglājā, vecās, labās, melodiskās estrādes dziesmas palikušas kā jauks laika kavēklis tikai ļaudīm, kam virs 60. Tomēr tā nav taisnība. Aizvien lielāku popularitāti iegūst akadēmiski muzikāli izglītoti jauni ļaudis, kas atkal godā ceļ šīs melodijas, ar ko dzīvoja sešdesmito un septiņdesmito gadu romantiskāk noskaņotā sabiedrības daļa. Protams, vecam Vudstokas fanam no šīm saldajām dziesmām sāktos vēdera krampji vai noslīdētu kāds no sēkliniekiem, taču mūzikas producenti zina, ko dara, - viņiem tāpat ir skaidrs, ka šādus ierakstus, skaistas balss iedziedātus, allaž pirks. Un tā ir radies Toms Džounss - 2: angļu televīzijas un teātra aktieris, kā arī mūziklu zvaigzne Džulians Ovendens.

Dziesmā "Up, Up And Away" no Ovendena debijas plates "If You Stay" - tā ir Toma Džounsa balss 1:1! Savukārt "If You Go Away" sildīs visus Frenka Sinatras samtainās balss cienītājus. Šis Ovendens ir bijis kārtīgs vokālo nodarbību apmeklētājs. Sācis kā baznīcas zēnu kora dalībnieks, ar dziesmu azotē turpinājis mācības vidusskolā, līdz nolēmis kļūt par operas dziedātāju. Taču, kamēr diploms vēl nebija kabatā, kamēr katra diena nozīmēja smagu darbu kāroto mērķu sasniegšanā, Ovendens nolēma izmēģināt laimi arī muzikālā teātra žanrā, un tas viņam sagādāja pirmās lielās lomas mūziklos. Viņu ātri pamanīja ierakstu kompānijas "Deca Records" galvenais vīrs Marks Vilkinsons, kurš saprata, ka Ovendenam ir "pārlaicīga, samtaina balss",  kas viņu var iecelt "mūsdienu jaunās britu paaudzes klasiskās vīriešu balss zvaigznes statusā". Un tā tapa šis albums "If You Stay" - albums ar trīspadsmit dziesmām, kas veidoja noskaņu Londonā pagājušā gadsimta sešdesmitajos.

Ovendens vienmēr esot gribējis radīt šādu albumu. "Tā ir klasika, pieaugušo popmūzika," savā mājaslapā šo mūziku raksturo pats Džulians Ovendens. "Man vienmēr ir patikuši tādi dziedātāji kā Mets Monro, Endijs Viljams un Toms Džounss, tās sulīgās skaņas. Mūzika, kas bagātināta ar romantiku, drāmu un kaisli. Dziesmas, kas izstāsta stāstu." Un nu šādi stāsti ir apkopoti platē "If You Stay", kas pilnībā noklausāma "Deezer" sistēmā, bet še zem raksta rodamas dažas šo stāstu videoversijas.

Papildus resursi:
Džuliana Ovendena mājaslapa
Džuliana Ovendena profils portālā "Facebook"
Klausies Džuliana Ovendena mūziku legāli!
Iegādājies Džuliana Ovendena mūziku legāli!

Foto raksta ievadā no Džuliana Ovendena mājaslapas.

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: