piektdiena, 2012. gada 8. jūnijs

Johnny Flynn & "The Sussex Wit" - "The Water" (video), "Been Listening" (2010, pilns albums)

Reiz mūsu maestro Raimonds Pauls izteicās, ka, lai arī tie aktieri dzied šķībi, greizi, viņi tomēr prot "paņemt" publiku, pateicoties savām aktiermeistarības kvalitātēm, ko nevar teikt par dažu labu izcilu balss pavēlnieku, kurš var dziedāt, cik sirdīgi vēlas, publiku neiekustina. Mūsdienās gan viss ir daudz savādāk - teātri spēlē katrs, kuram nav slinkums: vai tā būtu kāda no amatieru improvizāciju trupām vai pat profesionālos teātros nereti pa kādai lomai tiek cilvēkiem, kam profesionāli ar šādu nodarbi nav nekāda sakara. Laikā, kad par sirds ķirurgu drīz varēs iet strādāt divu nedēļu apmācību kursus beiguši bezdarbnieki, tas laikam ir normāli.

Nav ne jausmas, kāds kā aktieris ir Džonijs Flinns, bet viņš ir aktieris, taču kā mūziķis viņš ir spējīgs aizraut publiku, tas ir, klausītāju. Iespējams, Paulam ir taisnība par tiem dziedošajiem aktieriem. Bet mēdz gadīties, ka šādam aktierim ir arī visnotaļ labas muzikālās dotības - gan komponēt, gan izpildīt. Ikdienā Flinns ir Londonas teātra trupas "Propeller" dalībnieks. Nezinu, kas tas par teātri. Varbūt viens no tiem, kur visi mētā pa skatuvi balonus un tad divas dienas mēģina saprast, ko ar to gribējuši pateikt. Tas pat nav svarīgi, jo Flinna aktieriskās dotības šeit neviens negrasās ķidāt un analizēt. Runa ir par viņa mūziku.

Flinna kontā ir divi studijas albumi - 2008.gada "A Larum" un 2010.gada "Been Listening". Pats folkroka meistars britu laikrakstam "The Guardian" atzinis, ka sevi uzskata par "lauku lempi", kas bērnību pavadījis, aizraujoties ar kriketu, makšķerēšanu un vienkārši muļķa dzīšanu. Tomēr ceļu, kuru nu Flinns iet, ierādīja viņa tēvs, kurš bija mūziklu aktieris. "Visi mūsu ģimenes pieaugušie bija aktieri, līdz ar to jau nebija lielas izvēles iespējas - es iemīlēju šo teātra pasauli, dzīvodamies pa aizkulisēm," atceras Flinns. Savukārt mūzikas mīlestība "pieslēdzās", kad viņš skolas labdarības tirdziņā nopirka lietotu Boba Dilana plati "The Freewheelin' Bob Dylan" (1963). "Es aizgāju mājās un uzliku šo plati. Mani fascinēja šī [Dilana] balss!" savas emocijas restaurē Flinns. "Es atceros, kā klausījos šo ierakstu savā guļamistabā un raudāju."

Ja Kurbads radās no zivju ķidām un sirmas ķēves mīzaliem, Džonija Flinna mūzika ir tapusi no mūzikliem un Boba Dilana. Viņa aktuālākais albums "Been Listening" ir vēl viens piemineklis Dilana mūzikas Mūžībai, lai arī pats autors joprojām ir sveiks un vesels un, dod, dies', vēl ilgi tāds būs. "The Water" ir Flinna kopdarbs ar Loru Marlinu - tā improvizēts video turpinājumā, aiz kā visa plate "Been Listening".


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no hollylouiseeells.blogspot.com.


2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: