otrdiena, 2012. gada 19. jūnijs

"Ellen And The Escapades" - "Coming Back Home" (video), "All The Crooked Scenes" (2012, pilns albums)

Jau ceturto gadu kā ūdeni mutē ieņēmusi klusē Treisija Čepmena, viņas pēdējais izgājiens bija 2008.gadā ar plati "Our Bright Future". Bet, kā zināms, daba nemīl tukšumus (tikai dažreiz kādam galvā, kā arī koka dobumā, lai vāveram ir kur apmesties), tāpēc Čepmenas vietu uz skatuves ieņem Elēna Smita ar savu kompāniju "Ellen And The Escapades" - piecu cilvēku kolektīvu, kam sirdij tuva ākurāt tāda pati akustiskā popmūzika.

Sākuši jau 2009.gadā, tikai pirms pāris mēnešiem "Ellen And The Escapades" laida klajā savu debijas albumu "All The Crooked Scenes". Pabijuši uz Glastonberijas festivāla lielās skatuves, kā arī paviesojušies un pakoncertējuši lielākajās britu radiostacijās, jaunieši pašmājās ir samērā zināmi, ko nevar sacīt par tālākām zemēm ārpus dzimtenes. 24 gadus vecā Smita "Ellen And The Escapades" nodibināja augstskolā kopā ar saviem draugiem, citiem studentiem. Pēc tam, kad grupa 2009.gadā uzvarēja mūzikas žurnāla "Q" un Glastonberijas festivāla kopīgi rīkotajā jauno talantu konkursā, kas arī deva iespēja uzstāties uz vienas no festivāla galvenajām skatuvēm, pār to sabira piedāvājumu jūra spēlēt, uzstāties, parakstīt ierakstu līgumus. Tiktāl fakti.

Un nu emocijas. "Ellen And The Escapades" debijas albums māca pacietību, tas lēni, lēni kā ūdens cenšas sašķelt akmeni, gadsimtiem pilinot uz tā pilienu pēc piliena. Vienīgi, lai Elēna Smita sašķeltu cilvēka pretestību, nav vajadzīgi gadsimti, - vien pāris stundas, kādas trīs reizes noklausīta plate "All The Crooked Scenes", un top skaidrs, ka vēl viens aizraujošs muzikāls piedzīvojums ir sācies! Smita prot tā viegli, viegli iznest savu domu, pat ja tā ne vienmēr ir gaisīga un patīkama. Kaut gan šajā albumā, šķiet, nemaz nav runas par bērniem Āfrikā, kam netiek trīs ēdienreizes dienā, vai arī par Austrālijas ķenguriem, kam globālās sasilšanas dēļ izpletušās somas uz vēdera, aiz kā to mazuļi visu laiku krīt no tām laukā. Vienkārši jāklausās un jāizdzīvo!


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Ellen And The Escapades" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

Nav komentāru: