pirmdiena, 2012. gada 25. jūnijs

"Department Of Eagles" - "No One Does It Like You" (video), "The Cold Nose" (2005, pilns albums)

Visticamāk, šodien mūsu mazās valstiņas kanalizācijas sistēma piedzīvos apokalipsi. Valstiņas, kuras sabiedrība, pēc socioloģiskajām aptaujām, vairāk uzticas baznīcai kā laicīgajai varai, bet bez aizķeršanās "pielopojas" svētkos, kas tiek uzskatīti par samērā pagāniskiem, proti, Jāņos! Aizvakardienas māgā samestie šašliku, speķaraušu un septiņpadsmit dažādu sieru kalni, visticamāk, šodien izmantos iespēju izbaudīt brīvo kritienu. Un tas tikai labākajā gadījumā. Vēl jau kaut kur jāatspoguļojas divlitru "Stiprā Apiniša" izdzertajam iepakojumam no sešām "petenēm". Un virsū uzdzertajam "Trīsgraudu" šņabim. Arī iepakojumam. Ņemot vērā, ka daļa "kristīgās tautas" šīm izvirtībām sāka nodoties jau piektdienas vakarā, bet nespēja rimties vēl svētdienas izskaņā, kādam šī jaunā darba nedēļa sāksies gluži kā skaņu un bilžu kakofonija. Bet mēs esam līdzcietīga sabiedrība, mēs vienādus grēkus piedodam tiem, kurus mīlam, bet nosodam ikvienu, kurš mums allaž licies esam riktīgs "pimpis, jāklis, dirsa". Tad nu, izejot no blakusesošās personas statusa, lūk šeit būs "didaktiskais materiāls", kuru var izmantot vai nu savārgušā balto pelīšu kompanjona uzmundrināšanai (atskaņojot, lai "pēcsvētku eiforija" turpinātos) vai arī kaunināšanai un krišanai uz nerviem (atskaņojot, lai tas maita pamokās vēl mazliet).

Par kādu "didaktisko materiālu" tad iet runa? Par divu amerikāņu puiku projekta "Department Of Eagles" 2005.gada albumu "The Cold Nose". Deniels Rosens un Freds Nikolaus, studējot Ņujorkas Universitātē, dzīvoja vienā kopmītņu istabiņā. Viņiem garšoja cepti kartupeļi ar sagrieztiem sīpoliem, droši vien arī kefīrs, un, pilnīgi skaidrs, viņus interesēja mūzika. Nopumpājuši no interneta pirātisku ieraksta programmu, blakus istabiņas kaimiņam Krisam Teiloram nofenderējuši mikrofonu, abi jaunieši radīja savus pirmos ierakstus. Tas notika gadsimta pašā sākumā. Tagad, kad no šī gadsimta pavadīti jau divpadsmit gadi, lietas ir nedaudz mainījušās: "Department Of Eagles" ir izdevuši divas plates, duets guvis zināmu ievērību mūzikas kritiķu aprindās, bet Kriss Teilors, droši vien tāpēc, lai par savulaik nozagto mikrofonu neziņotu policijai, nu spēlē Rosena otrā projektā grupā "Grizzly Bear".

"The Cold Nose" ir dueta debijas albums, kas tika izdots divas reizes - 2003.gadā Amerikā kā plate "The Whitey On The Moon UK" un 2008.gadā Apvienotajā Karalistē kā albums "The Cold Nose". Nenosakāmas stilistikas un žanra albums, kas rada tik sirreālas emocijas, ka, šķiet, ar to var aizstāt vieglākas iedarbības narkotikas. Katrā ziņā pēcjāņu dullumu ar šo mūziku par paildzināt pilnīgi droši. Vai otrādi - noreibt nedzerot. Ja, pārstājot albumu klausīties, sākas "lomkas", meklējiet pārējās "Department Of Eagles" plates! Pirms visa debijas albuma "The Cold Nose" dziesmas "No Ones Does It Like You" videoversija, kas no dueta otrās plates "In Ear Park".


Papildus resursi:

Foto raksta ievadā no "Department Of Eagles" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv

1 komentārs:

katze teica...

Narcotics are dangerous