pirmdiena, 2012. gada 4. jūnijs

Ben Sollee - "It's Not Impossible" (video), "Live At The Grocery On Home" (2012, pilns albums)

Kad pagājušā nedēļā šur tur parādījās ziņa, ka "U2" līderis Bono, pateicoties nenormāli pārvērtēto "Facebook" akciju iegādei, varētu zaudēt līdz pat 342 miljoniem dolāru, gandrīz vai sanāca nedaudz sapriecāties. Tas nozīmētu, ka Bono, gribot atkal papildināt savu bezizmēra bankas kontu, varbūt beigtu liekuļot par trešās pasaules valstu grūtībām un beidzot atvilktu savu krunkaino pakaļu arī līdz mums. Bono sacer, spēlē un dzied brīnišķīgas dziesmas, bet viņa "politiskās aktivitātes" gan uzdzen nelabumu. Tomēr, par laimi, viņa mūzika pagaidām vēl prevalē pār nabadzīgo valstu aizstāvēšanas akcijām, tāpēc viņš to var atļauties. Bet pilnīgu neizpratni rada jaunie talanti, kas savu daiļradi balsta uz politiskām, ekonomiskām un vides problēmām. Viens no tādiem ir 28 gadus vecais amerikāņu čellists un komponists Bens Solī.

Bērnībā, apguvis čella spēli, Solī paralēli klasiskajai mūzikai aizrāvās arī ar Reju Čārlzu, Billiju Holideju un citiem, un viņam allaž ir bijis ko teikt par sabiedrībai svarīgām tēmām. Dzimis un audzis Kentukī (ASV), Solī tur rūpi par derīgajiem izrakteņiem dzimtajā pusē - pareizāk, protestē, ka vietējos kalnus aizvien vairāk izmanto ogļu ieguvei, tā maitājot gan peizāžu, gan ekoloģisko līdzsvaru. Solī ir izvēlējies runāt par šādām tēmām, un tas ir tik skaisti, - ja visi būtu tādi sabiedrisko procesu pohujisti kā šo rindu autors, droši vien Sadams Huseins būtu ASV prezidents, bet Osama Bin Ladens - Eiropas Savienības cilvēktiesību komisārs. Vai gluži otrādi - šie abi kungi būtu bērnudārza auklītes un izaudzinātu paaudžu paaudzes, kam sapnīšos rādītos rozā poniji un vienradži.

Lai tur kā arī būtu ar to tematiku, dziesmas Solī sacer un spēlē skaistas. Katrā ziņā interesantas. Tādas tās padara instrumenti - tas pats čells, bandžo, ģitāras, perkusijas. Nesen klajā nāca Solī nosacīti ceturtais albums "Live At The Grocery On Home". Nosacīti tāpēc, ka tas ir koncertalbums. Un ir interesanti salīdzināt Solī darbošanos, piemēram, pagājušā gada studijas platē "Inclusions" un šajā akustiskajā. Šeit var redzēt, uz ko Solī ir spējīgs bez skaņu ierakstu inženieriem, mikseriem un kompjiem. Un Solī paveic daudz. Divas lietas, kas īpaši iespiežas ausīs, ir, pirmkārt, interesantais čella pielietojums dziesmās un, otrkārt, dziesmā "Built For This" Solī balss brīžiem izklausās ārkārtīgi līdzīga "Dienvidparka" Ērika Kartmena balsij Ziemassvētku dziesmā "O Holy Night". Iespējams, tā ir šo rindu autora samaitātās fantāzijas vaina. Bet paklausāmies! Vispirms dziesmu "It's Not Impossible" ar visu bildi no Bena Solī 2008.gada debijas plates "Learning To Bend" un tad visu jauno albumu "Live At The Grocery On Home".Papildus resursi:
Bena Solī mājaslapa
Bena Solī profils portālā "Facebook"
Bena Solī profils portālā "MySpace"
Iegādājies Bena Solī mūziku legāli!

Foto raksta ievadā no Bena Solī profila portālā 'Facebook".

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: