pirmdiena, 2012. gada 19. marts

"The Waterboys" - "An Appointment with Mr Yeats" (pilns albums)

Pie mums "The Waterboys" līderis Maiks Skots droši vien vairāk pazīstams no dueta ar šobrīd jau neviennozīmīgi vērtēto, bet toreiz, gadsimtu mijā, visnotaļ pozitīvo Ainaru Mielavu dziesmā "On My Way to the Big Light". Esot uz skatuves jau no astoņdesmito gadu sākuma, Skots allaž ticis uzskatīts par vienu no izglītotākajiem mūziķiem. Viņš Skotijā Edinburgas Universitātē studējis angļu literatūru un valodu, taču, kā atzinis jaunākajā mūzikas žurnāla "Uncut" aprīļa numurā, "es to neesmu izstudējis. Es izstudēju pankroku. Tas bija 1977.gads! Ko man puikam bija darīt?" Sevi jaunībā par labu studentu viņš neuzskata joprojām. Taču mīlestība uz grāmatām un dzeju Skotam ir palikusi.

Pagājušā gadā "The Waterboys" beidzot realizēja sava līdera sapni - albumu "An Appointment with Mr Yeats", kas ir Skota, ja tā var teikt, mūža mīlestības dzejā, īru dzejnieka un dramaturga Viljama Batlera Jetsa (1865 – 1939) dzejas apdare mūzikā. "Šis ir albums, ko esmu gribējis ierakstīt jau trīsdesmit gadus," atzīst Skots. "Uncut" savukārt nebeidz jūsmot par viņa teju juveliera cienīgo smalko darbu, pielāgojot Nobela prēmijas literatūrā ieguvēja (Jetss to ieguva 1923.gadā) dzeju mūsdienu folka un rokmūzikai. "Tas man prasīja gadus," neslēpj Skots. "Man uz klavierēm stāvēja Jetsa dzejoļu apkopojums, un es katru dienu gāju tam cauri - lappusi pēc lappuses, jūtot, kad kāds dzejolis sāk iegūt noteiktas melodijas aprises."

Lai arī ir fani, kas "The Waterboys" pēc 1990.gada plates "Room to Roam" iznākšanas pārmet "kļūšanu smagnējiem", Skots to noliedz, paskaidrojot, ka izmaiņas tika veiktas, lai koncertos dzīvajā varētu nospēlēt tāpat kā studijas ierakstā. Līdz ar to notika manipulācijas ar dažiem mūzikas instrumentiem, taču saknē "The Waterboys" esot tie paši. Cik nu viņi var būt "tie paši", zinot, ka gadu laikā caur grupu "izgājuši" ap 60 mūziķu.

Kaut kad tuvākajā nākotnē klajā nākšot ari Skota memuāri "Kiss The Wind: A Waterboy's Adventures In Music", kurā tiks apcerēti un atcerēti laiki no 1969.gada līdz gadsimtu mijai. "Tā sāksies deviņu gadu vecumā, kad es braucu autobusā Edinburgā. Tā būs par skaņām, kas skanēja man galvā, domājot par mūziku un esot apsēstam ar Bītliem," autobiogrāfijas ieskaņas lappuses žurnālam "Uncut" jau šobrīd atklāj Skots. Gaidot grāmatu, tas, ko var darīt ikviens jau šobrīd, - noklausīties "The Waterboys" 2011.gada plati "An Appointment with Mr Yeats" un saprast, ka mūzikā, ja to prot savaldīt kā Skots, ir spēks!Papildus resursi:
http://www.mikescottwaterboys.com
http://www.facebook.com/TheWaterboysOfficial
http://itunes.apple.com/gb/album/an-appointment-with-mr-yeats/id460349260

Foto raksta ievadā no http://www.mikescottwaterboys.com.

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: