piektdiena, 2012. gada 16. marts

"Tired Pony" - "Dead American Writers" (video), "The Place We Ran From" (pilns albums)

"Bļin, kā tam džekam izdodas nodziedāt tik tuvu "Snow Patrol" solistam? Un kā kādai citai grupai iespējams tik ļoti radīt "Snow Patrol" atmosfēru?" - šādi un daudzi citi līdzīgi jautājumi rodas, klausoties apvienības "Tired Pony" debijas plati "The Place We Ran From". Un, kad ziņkārība ņēmusi pārsvaru pār slinkumu, parokoties informācijas annālēs, atbilde, jāatzīst, nedaudz izbrīna. Jo amerikāņu septiņu cilvēku kolektīva "Tired Pony" priekšgalā stāv neviens cits kā Gerijs Laitbādijs, un viņš, ja kas, arī ir "Snow Patrol" seja un balss...

Izrādās, projekts radies Laitbādija nepārvaramās apņemšanās dēļ - radīt vienu kārtīgu kantrī albumu, un še kur, jau 2010.gadā tādu viņš arī radījis. Un šis albums, zinot stāstus par tā attiecībām ar kantrī mūziku, maina vienu no divām lietām - vai nu kantrī ir kaut kas cits kā tas, ko par tādu saucām līdz šim, vai arī "Snow Patrol" patiesībā ir kantrī grupa un visā drīzumā par tās dziesmu latviskojumiem varēs balsot manis iecienītajā LTV1 raidījumā "Latvijas Šlāgeraptauja" (iet, ja kas, sestdienu vakaros, ar atkārtojumu svētdienās pa dienu). "The Place We Ran From" drīzāk izklausās pēc akustiskas "Snow Patrol" versijas. Vispār, pateicoties Laitbādija vokālam, tikai erudītākais "Snow Patrol" fans pateiks, kā šī ir cita grupa.

"Vienmēr esmu jutis, ka manī mīt kantrī mūzikas albums," jau 2009.gadā mūzikas izdevumam "NME" atklāja Laitbādijs. Piesaistījis vēl sešus dalībniekus, tai skaitā Ričardu Kalbarnu no "Belle & Sebastian" un Pīteru Baku no toreiz vēl pastāvējušās grupas "R.E.M.", tapa projekta debijas plate "The Place We Ran From". Tās panākumi albumu topos bija pieticīgi. Taču tas padara šo projektu un plati par tādu kā dimantu, kas, neviena neievērots, vēl pāris gadsimtus paguļ zemes dzīlēs, lai to, kurš to nejauši uzies, apžilbinātu ar savu spozmi.

Papildus resursi:
http://tiredpony.com
http://www.facebook.com/TiredPony
http://www.myspace.com/tiredpony
http://itunes.apple.com/us/artist/tired-pony/id378082552

Foto raksta ievadā no dxmontagnes.blogspot.com.

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: