ceturtdiena, 2012. gada 29. marts

"The Shins" - "Simple Song" (video), "Port of Morrow" (2012, pilns albums)

Kad biju mazs, dzimšanas dienā vienmēr domāju, kāpēc (vismaz) viss mikrorajons, kurā dzīvoju, nestāv pie manis garā rindā ar dāvanām. Tā likās saprātīga doma, līdz aptvēru, ka, ja šāda kārtība pastāvētu, man, savukārt, būtu jāstāv tādā pašā rindā, kad šūpļsvētki apritētu pārējiem blokmāju iemītniekiem. Nedaudz paaugoties, savukārt, sapratu, ka nav nekas patīkamāks kā dzimšanas dienās dāvināt draugiem un radiem dāvanas, kuras, zini, viņiem 100 gadus ir vajadzīgas. Arī šī nodarbe likās aizraujoša līdz brīdim, kad sapratu - ei, citi ar mani dara tāpat! Kopš šīs atklāsmes labprāt neko nedāvinu un nesaņemu dāvanas, jo neviens cits tāpat nevar zināt, kas man īsti kārojas. Vai kāds vispār var iedomāties, ka, piemēram, šodien, savā kantainajā jubilejā, es vēlētos, lai man uzdāvina grupas "The Shins" jauno plati "Port of Tomorrow"? Ja kāds tomēr izvēlētos man dāvināt mūziku (tas gan notiek reti, jo pārsvarā jau neriskē), visticamāk, es saņemtu kaut kādu gregoriāņu mūku iesvepstētu romantisko dziesmu albumu, kurā noteikti būtu Selīnas Dionas "My Heart Will Go On". Bet es gribu "The Shins"!!!

Un, ja gribu, tad arī paņemu. Džeims Mersers ar kolēģiem ir radījis plati kā "kompeti". Mani tā paņēma ar dziesmu "No Way Down", kas tik ļoti atsita atmiņā "Mike & The Mechanics" labākos laikus. Un nav jau brīnums - "The Shins" radās akurāt 1996.gadā, kad "Mehāniķi" jau bija radījuši savu labāko albumu "Living Years" (1988). Kvintets "The Shins", kurš nebaudu topos augstu pozīciju sasniegumu augļus, savu ceturto studijas plati marinēja piecus gadus - tieši tik ilgs laiks Merseram bija vajadzīgs, lai, nedaudz mainot grupas skanējumu, bet ne līdz nepazīšanai, radītu, mūzikas žurnāla "Paste" vārdiem sakot, ierakstu "ar neticamu svaiguma sajūtu."

Patiesībā - štrunts, kādas bija iepriekšējās plates: labākas, sliktākas, savādākas. "Port of Tomorrow" ir aktuāls šobrīd, tas ir lielisks, un, beigu galā, tā ir mana dāvana sev dzimšanas dienā! Iesūkājiet, stulbie gregoriāņi, ar visu savu Dionu! :)

Papildus resursi:
http://www.theshins.com
http://www.facebook.com/theshins
http://www.myspace.com/theshins
http://itunes.apple.com/us/artist/the-shins/id3271784

Foto raksta ievadā no rgjy.tumblr.com.

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: