trešdiena, 2012. gada 14. marts

"Real Estate" - "Easy" (video), "Days" (pilns albums)

Par Ņudžersijas (ASV) trio "Real Estate" nereti gadījies lasīt atsauksmes, kritikas, piezīmes. Ir gan sajūsmas pārņemtas, gan piezemētas recenzijas, un taisnība, kā jau parasti, droši vien ir kaut kur pa vidu. Martins Kortnejs, kurš arī ir vairuma grupas dziesmu autors neslēpj, ka "Real Estate" vieta drīzāk būtu septiņdesmitajos līdzās tādai grupai kā "Fleetwood Mac" un astoņdesmitajos blakus snobiskā Moriseja vadītajai "The Smiths". "Mēs gribējām, lai skaņa būtu kā 1970.-ajos, nevis kā ierakstīta mūsdienās," mūzikas žurnālam "Uncut" stāsta Kortnejs.

Pagājušā gadā grupa izdeva otro albumu "Days". "Piemērots ģībšanai," par plati saka tas pats "Uncut", jūsmojot, ka esam liecinieki vienas grupas evolūcijai, kas no ierakstīšanās privātmāju pagrabos pārcēlusies nākamajā līmenī, kuru raksturo profesionālas ierakstu studijas, koncerttūres un videoklipu filmēšanas. Nedaudz tomēr ir izbrīns par to, kāpēc tieši par "Real Estate" dzird runājam tik daudz - viņi nav nedz oriģināli, nedz nepārspējami. Tomēr mūzikas presei viņi tīk, tā pat devusi grupai titulu "Amerikāņu "jangle-pop" karaļi".

Interesantas ir Kortneja bērnības atmiņas. Viņš stāsta, ka rajonā, kurā viņš dzīvoja, tikusi filmēta slavenā gangsteru filma "Soprāno ģimene". "Daudzas no šīs filma epizodēm man atgādina ģimeni no mammas puses," laikam jau ne tās pašas gaišākās dzīves lappuses britu "The Guardian" savulaik atklāja Kortnejs. "Tikai bez šautenēm..."

Šautenes noteikti būs vajadzīgas, lai kādu pret paša gribu piespiestu klausīties "Real Estate" plates. Bet, domājams, tas nebūs nepieciešams - šie puikas savu darbu dara labi un ar īstenu aizrautību, tāpēc nav pamata bažām, ka ar "Real Estate" kopā pavadītais laiks būs zemē nomests. "Easy" ir jaunākais grupas singls, pēc tam visa plate "Days".

Papildus resursi:
http://www.myspace.com/realestate
http://itunes.apple.com/us/artist/real-estate/id258003534

Foto raksta ievadā no portable.tv.

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: