piektdiena, 2012. gada 23. marts

"Metric" - "Stadium Love" (video), "Fantasies" (2009, pilns albums)

Deviņdesmito gadu vidū popmūzikā parādījās tāds fenomens kā grupa "Garbage" - Šerlija Mensone savu spēcīgo vokālu sajauca ar elektrizētiem ģitārritmiem, nosacīti radot jaunu stilu, kam netrūka nedz fanu, nedz pakaļdarītāju. Kaut kādā ziņā Emīliju Heinzu var pieskaitīt pie otrajiem. Un gan jau arī pirmajiem. 1998.gadā šī Indijas un Kanādas dubultpilsone Toronto, kas Kanādā, nodibināja grupu "Metric", par kuras ietekmes virzieniem un strāvojumiem, ņemot vērā iepriekš sacīto, jautājumu nav.

Tiesa, nekādas aklas kopēšanas nav. Salīdzinot ar sarkanmataino Mensoni, Heinzu drīzāk var nosaukt par mīlīgu, pūkainu kaķēnu, kurš par daudz saēdies savas spalvas, tāpēc skata pēc ik pa laikam ir pikts uz visu pārējo pasauli. 2003.gadā "Metric" beidzot izdeva savu debijas plati "Old World Underground, Where Are You Now?" Ne šai, ne nākamām divām nekādu vērā ņemamu panākumu albumu topos nebija, izņemot Kanādā, kur debija ieguva Zelta, bet otrais albums "Live It Out" (2005) - Platīna diska statusu. Tas gan nenozīmē, ka albumi bija peļami. Vienkārši, šķiet, pasaulei toreiz pietika ar vienu šāda veida grupu - "Garbage". Kad šī kolektīva spozme sāka dzist, un 21.gadsimta pirmās desmitgades beigās par to praktiski vispār vairs nedzirdēja, "Metric" 2009.gadā nāca ar ceturto plati "Fantasies". Jāatzīst, brīnišķīgu plati. "Sausais atlikums", to noklausoties, ir uzspļaut visam un visiem, kas tev cenšas pabojāt dzīvi vai noskaņojumu. Ja parasti šādas "garāžsintīpopa" grupas apzināti rada drīzāk depresīvu un smagu noskaņu, "Metric" izdodas gluži pretējais.

Pagājušā gada nogalē grupa paziņoja, ka strādā pie piektā studijas albuma. Nu zināms, ka tas klajā nāks 12.jūnijā un tā nosaukums būs "Synthetica". Tātad ir skaidrs, kur vasaras sākumā aizies daļa sūri un grūti krātā un pelnītā naudiņa. Bet absolūti bez papildus ieguldījumiem šobrīd var baudīt visu, ko "Metric" sastrādājusi līdz šim - gan video dziesmai "Stadium Love", gan visu 2009.gada plati "Fantasies", no kuras šī dziesma. Tas viss - še zem raksta.

Papildus resursi:
http://ilovemetric.com
http://www.facebook.com/pages/Metric-band
http://www.myspace.com/metric
http://itunes.apple.com/us/artist/metric/id4125821

Foto raksta ievadā no www.behindthehype.com.

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: