ceturtdiena, 2012. gada 15. marts

"Freelance Whales" - "Generator ^ Second Floor" (video), "Weathervanes" (pilns albums)

Seriāls "Grey's Anatomy", globālā saziņas tīkla "Twitter" videopamācība, TV sabiedrības NBC šovs "Chuck" un tā var turpināt vēl un vēl. No pirmā acu uzmetiena šķiet, Ņujorkas (ASV) kvintets "Freelance Whales" ar to vien nodarbojas - raksta un ieraksta dziesmas seriāliem, TV šoviem un reklāmas rullīšiem. Taču tā nebūt nav - vienkārši viņu mūzika ir tik pateicīga šādām vajadzībām!

Savu debijas plati "Weathervanes" grupa izdeva 2010.gadā, tas bija akurāt gadu pēc kopā sanākšanas. "Freelance Whales" ir no tām grupām, kas iekļaujas gan tik populārajā "indie" popa, gan arī barokpopa plauktiņā - tā nav stadionu grupa, savu vēstījumu tā publikai var labāk nodot, uzstājoties ierobežotā telpā. Kritika debijas plati uzņēma dalītām jūtām - amerikāņu izklaides žurnāls "Entertainment Weekly" to novērtēja ar atzīmi 91/100, savukārt par "mūzikas gaumes noteicēju" dēvētais portāls "Pitchfork" tikai 4,2/10, kas, jāatzīst, neizbrīna. Izbrīna tikai tas, ka "Pitchfork" vispār šādu mūziku uzņēmās vērtēt...

Kā lai šajā viedokļu mudžeklī atrod savu? Vienkārši - plate ir jānoklausās! Tā, nenoliedzami, ir instrumentāli, muzikāli un emocionāli ļoti bagāta. Viena no platēm, ko var fonam uzlikt no rīta un vakarā attapties, ka tā joprojām griežas - tik neuzbāzīga tā ir. "Weathervanes" tāpat ir baudāms, iedziļinoties dziesmu lirikā un tajā paustajās domās. Universāls albums.

Turpinājumā video albuma dziesmai "Generator ^ Second Floor", kā arī visa plate "Weathervanes" no A līdz Z.

Papildus resursi:
http://freelancewhales.com
http://www.facebook.com/freelancewhales
http://www.myspace.com/freelancewhales
http://itunes.apple.com/us/artist/freelance-whales/id328783385

Foto raksta ievadā no shatteredvinyl.blogspot.com.

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: