pirmdiena, 2012. gada 12. marts

"Delta Spirit" - "California" (audio), "Ode to Sunshine" (pilns albums)

Pagājušā nedēļā tika publiskoti pirmie šāgada festivāla "Positivus" mākslinieki, kārtējo reizi pierādot, ka tā organizatori, kā tas pienākas profesionāļiem, iet soli priekšā visiem pārējiem. Tikai pirms pāris dienām piefiksēju, ka pagājušā gadā festivālā uzstājās, piemēram, "Dry The River". Šogad jau izziņoti angļi "Friendly Fires", igauņi "Ewert And The Two Dragons", anglis Ārons Džeroms jeb uz skatuves allaž maskā esošais "SBTRK" un citi. Domāju, arī šīsdienas stāsta galvenie varoņi ļoti labi iederētos uz skatuves līdzās igauņu draudziņiem Evertiem, jo, klausoties, amerikāņu kvinteta "Delta Spirit" jauno singlu "California", nevar nepamanīt līdzību ar "Ewert And The Two Dragons" pie mums populārāko dziesmu "(In The End) There's Only Love".

"Delta Spirit" debijas albumu "Ode to Sunshine" izdeva 2008.gadā, vēl pēc diviem gadiem tapa "History From Below" un, visbeidzot, rīt, 13.martā dienasgaismu ieraudzīs Metjū Vaskvēza un viņa kolēģu trešā plate, kas nodēvēta grupas vārdā. Simboliski, protams, bet, kā intervijā mūzikas izdevumam "Paste Magazine" atzinis pats Vaskvēzs, albums nosaukts grupas vārdā, jo tā beidzot skan tā, kā viņš allaž vēlējies. Tieši jaunā skanējuma dēļ grupa "Delta Spirit" no kvarteta pārtapa par kvintetu - vajadzēja vēl vienu ģitāristu, un Viljams Maklarens pilnasinīgi stājās pie stīgu raustīšanas grupā.

Noskatoties "Delta Spirit" jaunās plates video prezentāciju, nākas vien piekrist Vaskvēzam - grupas skanējums ir mainījies. Tas no tāda aiz ausīm pievilkta "garage" stila nu devies vairāk indie poproka virzienā. Diemžēl, kamēr nav noklausāma visa jaunā plate, grūti komentētt, vai šādā pašā stilā ieturētas visas dziesmas, taču, nenoliedzami, izmaiņas skanējumā būs. Pēc debijas plates iznākšanas 2008.gadā radio "NPR" intervijā grupas dalībnieki atzina, ka viņu dziesmas rodas saspringtā diskusijā, piedaloties "lielam daudzumam vīna". Arī sarunā ar "Paste Magazine" Vaskvēzs atzīst, ka dziesmas joprojām top, sacerot tās kolektīvi. Un tas šādas grupas padara tik vērtīgas, jo pieci cilvēki ir sanākuši kopā, lai darītu to, kas viņiem patīk un padodas, nevis tikuši piespiedu kārtā izveidoti kā komercprojekts. Kamēr būs šādu grupu kā "Delta Spirit", par nākotni mūzikā galva var būt mierīga. Un, lai arī es, vecs cilvēks būdams, savu mūžu uz tādu "Positivus" festivālu neaizbraukšu, esmu pārliecināts, mūsu publika šos puišus novērtētu.

"California" no jaunā albuma turpinājumā (grupas "Facebook" profilā to iespējams bez maksas lejupielādēt) un pēc tam visa debijas plate "Ode to Sunshine".

Papildus resursi:
http://deltaspirit.net
http://www.facebook.com/Deltaspirit
http://www.myspace.com/deltaspirit
http://itunes.apple.com/us/artist/delta-spirit/id254276131

Foto raksta ievadā no "Delta Spirit" profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: