sestdiena, 2012. gada 3. marts

"Blackfield" - "Welcome to My DNA" (2011, albuma apskats)

Kad 2000.gadā Izraēlas rokmūziķis Avivs Džefens uzaicināja dzimtenē koncertēt savu elku, angļu progresīvā roka grupas "Porcupine Tree" līderi Stīvenu Vilsonu, domājams, nevienam no abiem neienāca ne prātā, ka šī sadarbība pārtaps draudzībā un kopīgā projektā "Blackfield", kas pagājušā gadā izdeva jau savu trešo studijas plati "Welcome to My DNA", par ko arī šodienas stāts.Zīmīgajā 2000.gada "Porcupine Tree" Izraēlas tūrē Džefens dažos koncertos mēdza pievienoties angļu grupai, un, acīmredzot, viņam tas gāja pie sirds, jo tieši no viņa nāca iniciatīva par jaunā projekta dibināšanu. Un tas arī saprotams, jo Džefena mērķis bija iekarot mūzikas pasaules skatuves arī ārpus Izraēlas. Vilsons bija viņa lielā kārts!

Tomēr, šķiet, arī pašam Vilsonam nebija nekas pretī šādam projektam, vēl ņemot vērā, ka aktuālākajā platē viņš ļāvis Džefenam pat zināmā mērā dominēt. Vilsons arī piekāpās idejai, ka "Blackfield" dziesmām jābūt melodiskām, popsīgām un aptuveni trīs minūtes garām. ""Porcupine Tree" nekad nefokusējās uz trīs minūšu popdziesmām. "Blackfield" pamatā ir lieliskā popdziesmu formula: pantiņš - piedziedājums, pantiņš - piedziedājums. (..) Avivs nav smagās mūzikas piekritējs, viņam arī nepatīk garas dziesmas, tāpēc platforma, uz kuras veidots šis projekts, ir īsas un melanholiskas dziesmas," interneta izdevumam "designermagazine.tripod.com" klāstījis Vilsons.Mūsdienu mūzikas resursu pārbagātībā ne augstākās slavas kolektīviem sevi parādīt ir diezgan problemātiski, tie noslīkst vispārējā mūzikas vircas spainī. Taču "Blackfield" tas ir izdevies - "3 Doors Down" vai "Linkin Park" lēnās balādes, pat "Pink Floyd" motīvi ieskanās ausīs, klausoties "Welcome to My DNA".

Laikam jau Džefena izcelsmes dēļ par šādu projektu "Blackfield" tā saucamā "lielā mūzikas prese" neraksta. Atpazīstamībai nav līdzējusi Vilsona piesaiste, kas ir bēdīgi, jo mūzikas biznesā visgrūtākais ir kādam likt noklausīties tevi pirmo reizi. Tie, kas dzirdējuši "Blackfield", pārsvarā kļūst par viņu klausītājiem arī turpmāk, ja vien viņi vispār ir šāda mūzikas stila piekritēji. Vilsona un Džefena daiļrade domāta melanholiskiem cilvēkiem, tādiem, kas lielākās cīņas izcīna sevī, kas nevienam citam nerāda savus dēmonus un dara visu, lai tos noslēptu. Tieši šādiem klausītājiem "Blackfield" plate "Welcome to My DNA" būs kā savulaik asā smērīte no sarkanās burciņas ar zvaigznīti, kas, iesmērēta puņķainā degunā, darīja to atkal tīru un vējam caurpūšamu vienā rāvienā.Albuma vērtējums: 9/10
Citi vērtējumi:
Allmusic: 3/5
Reflections of Darkness: 9/10
Sea of Tranquility: 4/5
Sputnikmusic: 3,5/5

Papildus resursi:
http://www.blackfield.org
http://www.facebook.com/pages/Blackfield
http://www.myspace.com/blackfield
http://itunes.apple.com/us/album/welcome-to-my-dna/id426928617

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: