trešdiena, 2012. gada 7. marts

Andrew Bird - "Break It Yourself" (pilns albums)

"Es ceru, saruna ar jums šeit palīdzēs man pabeigt dažas jaunā albuma dziesmas," pirms pusotra gada kāda koncerta apmeklētājiem teica mūziķis no Čikāgas (ASV) Endrjū Birds. Viņš nospēlēja savu pa pusei sakomponētu dziesmu un prasīja publikai viedokli. Tagad šī dziesma, kam nu dots nosaukums "Eyeoney", lepni gozējas Birda jaunajā platē "Break It Yourself". Dziesma nu noslīpēta līdz perfektumam - kopš pieminētās uzstāšanās tā pārrakstīta sešas reizes!

38 gadus vecajam multiinstrumentālistam Birdam šī ir septītā solo plate. Karjeru gan viņš sāka, spēlējot grupā "Bowl of Fire", taču tās darbības beigās, 2000.-šo gadu sākumā, Birds jau bija nobriedis iet savu ceļu. Mūzikas klasifikatori ir bijuši dāsni, piešķirot Birda mūzikai virkni stilu, zem kuriem tā varētu tikt "pabāzta". "Indie" roks, "indie" folks, krustojums no abiem iepriekšējiem - folkroks, kā arī līdz šim reti lietotais apzīmējums - barokpops, kas no mūzikas teorijas viedokļa varētu būt kas līdzīgs kamermūzikai poproka stilā. Tātad nelielā telpā un skaitliski mazai auditorijai piemērota mūzika. Un tas ir trāpījums desmitniekā.

Mūzika ir ne tikai Birda sirdslieta, tā ir viņa darbs nu jau 15 gadus. Viņš šajā laikā nav ņēmis nevienu ievērojamu pauzi - visu laiku bijis kustībā, lai iekarotu savu auditoriju. "Mana īstenā fantāzija ir piecelties no rīta, uzvārīt kafiju, atbraukt ar riteni uz šejieni un astoņas stundas nedarīt neko citu, kā tikai komponēt," žurnālam "Paste Magazine" atzīst Birds. "Iet uz darbu, kā to dara ikviens cits, tā vietā, lai desmitos vakarā dotos ārā no mājas, kur nu katrā reizē jābūt."

Jaunā plate "Break It Yourself" atšķiras no iepriekšējām. Salīdzinot kaut vai ar 2005.gada "Andrew Bird & the Mysterious Production of Eggs", saklausāmas izmaiņas. Birds kļuvis "tirgum draudzīgāks". Kaut vai dziesma "Eyeoney" ir tipisks albuma vilcējsingls. 2005.gada platē tādu nebija. Šķiet, ar gadiem Birds ir nospraudis kaut kādus mūzikas rāmjus, struktūras, un tajās iekļaujas, atmetot iepriekšējo jaunības maksimālismu, kādēļ dreifēja no viena grāvja otrā. "Break It Yourself" ir laba plate, pārsteidzoši laba! Ne tāpēc, ka no Birda neviens neko tādu negaidīja, bet gan tādēļ, ka nu viņš stabili abām kājām stāv uz droša pamata, un ikviens klausītājs, zaudējot balstu, droši var ieķerties viņa bikšu starās, lai nenokristu. Endrjū Birds ir šā gada vislielākais "atkalatgriešanās" pārsteigums.Papildus resursi:
http://giveitaway.andrewbird.net
http://www.facebook.com/AndrewBirdMusic
http://www.myspace.com/andrewbird
http://itunes.apple.com/us/preorder/break-it-yourself/id494988645

Foto raksta ievadā no Endrjū Birda profila portālā "Facebook".

2012, www.musicstories.lv
Nav komentāru: