ceturtdiena, 2011. gada 27. oktobris

"Plumb" - "Drifting" (video), "Blink" (pilns albums, audio)

"Lai ko jūs darītu, tikai gribēju, lai jūs neaizmirstat, ka esat kādam izmainījusi dzīvi," šādu vēsti no kādas fanes 2000.gadā pirms koncerta, kas bija iecerēts kā atvadas no mūzikas, saņēma Tifānija Arbukla Lī jeb "Plumb". Pateicība iemesls bija Tifānijas dziesma "Damaged", kas kļuva populāra pēc viņas 1997.gada debijas albuma "Plumb" iznākšanas.

Tiem, kas aizmieg jau pēc otrās "Enya" dziesmas, kas, nenoliedzami, ir skaistas, bet par narkozi pirms operācijām var kalpot diezgan droši, "Plumb" versija par mūziku varētu būt tuvāka. Viņas stils ir populārās mūzikas sajaukšana ar klasisko un etnisko. Kāds teiks - viņa ir otra Sāra Braitmana! Bet nē, šeit nav tik izteikts klasiskās opermūzikas vokāls, Tifānija dzied piezemētāk. Bet tikai vokāli. Idejiski viņa lido daudz lielākos augstumos, jo katrā albumā ir kāda nodeva "dieviņa tēmai". Bet to var pieciest vispārējās labsajūtas vārdā.

Rakstīt dziesmas Tifānijai Lī padodas un patīk. Viņas garadarbus labprāt izmanto arī citi, piemēram, Dženifera Peidža iedziedāja Lī debijas albuma dziesmu "Stranded", bet jau pieminētā "Damaged" Floridas remiksu meistaru dueta "Plummet" izpildījumā 2003.gadā kļuva par lielu deju zāļu grāvēju Apvienotajā Karalistē. Viens pēc otra šie skaņdarbi te turpinājumā:

Pēc liktenīgas vēstules saņemšanas Lī plānus mainīja - viņa palika mūzikā. Lai tiktu vāļā no savas ierakstu kompānijas, līgums ar kuru paredzēja, ka viņai tās paspārnē jāizdod divus albumus, "Plumb" izdeva labāko dziesmu izlasi, kaut iepriekš bija iznākušas tikai divas viņas plates "Plumb" un "candycoatedwaterdrops". Veikusi šo radošo manipulāciju, Lī parakstīja līgumu ar "Curb Records" un jūtas laimīga līdz šai baltai dienai, dzīvojot laimē un mierā ar savu vīru un trim bērniem.

Kaut kad vēl šajā gadā Lī sola savu sesto plati "Faster Than a Bullet", taču pirmo singlu "Drifting" no tās var noskatīties zem šī raksta, bet pēc tam visa "Plumb" līdz šim aktuālākā plate "Blink" (2007).

Papildus resursi:
http://onesheet.com/plumb
http://www.myspace.com/plumb
http://www.facebook.com/plumbmusic

Foto raksta ievadā no "Plumb" profila portālā "Facebook".

2011, www.vilniskronbergs.blogspot.com

Nav komentāru: