ceturtdiena, 2011. gada 6. oktobris

John Grant - "I Wanna Go To Marz" (video), "Queen Of Denmark" (pilns albums, audio)

Apcerīgais rudens laiks ir klāt. Šajā laikā ik katrai nokritušajai kļavas lapai ir savs sakāmais pasaulei, izstāstāms stāsts, ko tā piedzīvojusi sava mūža vienīgajā vasarā. Arī cilvēks rudeņos pēc visiem lielajiem vasaras darbiem apcer iepriekšējos laikus, dzīvi vispār. Rudens tāds filozofisks laiks. Un šādām apcerēm allaž noder labs muzikālais fons; varbūt pat ne fons, varbūt ierosme apcerei rodas tieši no dziesmas?

Džons Grānts šim nolūkam laipni piedāvā savu debijas albumu "Queen Of Denmark". Bijušais grupas "The Czars" līderis atgriežas ar īstenu pārdomu mūziku. Piedaloties amerikāņu folkroka grupai "Midlake", Grānts ir radījis plati, pie kuras skudriņas pār muguru skries britu "The Divine Comedy" faniem; varbūt arī Deivida Bovija cienītāji piesēdīs iepriekšējiem blakus skudru pūznī.

"Queen Of Denmark" ir dziļi personīga plate. Grānts tajā stāsta par savu dzīvi; pagātni, kurā bijis jāspēkojas ar alkohola un narkotiku atkarībām, arī jāsadzīvo ar domu, ka ir gejs. Šī atklātība, papildināta ar brīnišķīgu mūziku labākajās "adult contemporary" tradīcijās nesa platei atzinību - britu mūzikas izdevums "Mojo" to nodēvēja par 2010.gada labāko albumu. Un, lai pirmais met ar cauru zeķi tas, kurš ir pretējās domās!

Papildus resursi:
http://www.johngrantmusic.com/
http://www.myspace.com/johnwilliamgrant

Foto raksta ievadā no musicassociation.blogspot.com.

2011, www.vilniskronbergs.blogspot.com

Nav komentāru: