otrdiena, 2011. gada 4. oktobris

Jens Lekman - "You Are The Light" (video), "An Argument with Myself" (pilns albums, audio)

Zviedrs Jens Mārtins Lekmans savu debijas plati "When I Said I Wanted to Be Your Dog" izdeva 2004.gadā, pēc tam 2007. gadā sekoja "Night Falls Over Kortedala", un vēl viņam ir vesels lērums singlplašu, jaunākā no kurām "An Argument with Myself" klajā nāca šā gada pavasarī.

Lekmanam patīk grupa "Belle & Sebastian", viņš ir septiņdesmitajos gados dibinātās un joprojām spēlējošās amerikāņu grupas "The Modern Lovers" līdera Džonatana Ričmana fans. Pats saka, ka tieši šie viņu iedvesmo darīt mūzikā to, ko viņš pašreiz dara. Lekmans komponē un izpilda izteikti vitālu un aizraujošu mūziku. Viņš rada ne tikai dzīvespriecīgus skaņdarbus, bet papildina tos arī ar stīgu instrumentu partijām, kas Lekmana mūziku brīžiem padara arī gaisīgu. Bet, piemēram, dziesma "Friday Night at the Drive-In Bingo" no Lekmana otrās plates pilnīgi droši varētu būt rīta rosmes dziesma kādā vecu ļaužu namā, kuru jaunība pagāja dejojot tvistu. Savukārt tituldziesma no pēdējās singlpates "An Argument with Myself" ir pa pusei pops, pa pusei regejs. Latviešiem bija tāda grupa "Hospitāļu iela". Lūk, pēc šiem izklausās plate. Labi, ka ne visa.

Bet nav jau tā, ka visi vai ģībst no Lekmana mūzikas. Komentējot jaunāko singlpati "An Argument with Myself", mūzikas portāls "Tiny Mix Tapes" to nodēvējis par "pārlieku samākslotu". Vai tā ir, katrs pats var pārliecināties, zem šī raksta noklausoties šo plati pilnībā. Pirms tam video dziesmai "You Are The Light" no tāda paša nosaukuma 2004.gadā iznākušas singlplates.

Papildus resursi:
http://www.jenslekman.com
http://www.myspace.com/jenslekmanmusic

Foto raksta ievadā no Jensa Lekmana profila portālā "MySpace".

2011, www.vilniskronbergs.blogspot.com

Nav komentāru: