trešdiena, 2011. gada 5. oktobris

"Elephant Stone" - "I Am Blind" (video), "Love The Sinner, Hate The Sin" (audio)

1988.gadā angļu alternatīvā roka vienība "The Stone Roses" laida klājā savu trešo singlu "Elephant Stone". Šis nosaukums, acīmredzot, iepatikās daudziem, jo tagad ir gan tāda paša nosaukuma ierakstu kompānija, gan arī grupa no Kanādas, un tieši par viņiem būs šis stāsts.

Riši Dīrs savulaik dibināja Monreālas "pop/psyche" muzikālo kolektīvu "High Dials"; viņš pieprot gana daudzu instrumentu spēli un "Elephant Stone" ir tieši viņa prāta, domu un iedvesmas auglis. Vēlāk viņam pievienojās vēl četri dalībnieki.

2009.gadā grupa laida klajā savu debijas singlplati "The Seven Seas" (ko var noklausīties zem šī raksta), gadu vēlāk tam sekoja otrs mini albums "The Glass Box". "Elephant Stone" mūzika ir interesanta sintēze no britpopa, "indie", psihedēlijas un dažu tautu etniskās mūzikas komponentiem. Lai arī grupa nāk no Kanādas; lai arī tā pārsvarā spēlē Vecajam kontinentam labi uztveramu mūziku, piemēram, debijas singlplates skaņdarbs "The Straight Line" aiznes klausītāju sazin kur, tikai ne uz Eiropu vai Kanādu; uz Indiju gan! Šo britu popa un Indijas tautas mūzikas kokteili savā recenzijā par "Elephant Stone" debijas plati pamanījis arī "Montreal Gazette" žurnālists Džordans Zivits, iepriekš teikto papildinot arī ar domu, ka no Dīra kolektīva daiļrades pārpārēm plūst "miera, cerību un mīlestības vēstījumi".

Šā gada vasarā "Elephant Stone" izlaida pāris jaunus singlus - "Love The Sinner, Hate The Sin" un "The Sea of Your Mind", pirmais no kuriem tiek nodēvēts par "12-stīgu ģitāru simfoniju", bet otrais par "psiholoģisku opusu". Šie singli arī turpinājumā. Tūlīt aiz video dziesmai "I Am Blind" no kanādiešu debijas singlplates "The Seven Seas", un arī pati šī plate visā pilnībā.Papildus resursi:
http://www.elephantstonemusic.com/
http://www.myspace.com/elephantstoneonline

Foto raksta ievadā no "Elephant Stone" profila portālā "MySpace".

2011, www.vilniskronbergs.blogspot.com

Nav komentāru: