trešdiena, 2011. gada 12. oktobris

"Dear Telephone" - "Providence" (video), "Birth of A Robot" (pilns albums, audio)

Ja ārsts ir izrakstījis antidepresantus, bet tos dzert negribas, jo tie "saķīmiķo" smadzenes, tad pastāv citas alternatīvas mentālo kaišu ārstēšanai. Var, protams, sākt ostīt līmi un iet uz teātri nosmieties par kādu jautru izrādi, var arī abus kopā, ja tas palīdz aizdzīt skarbās domas. Un var izmantot arī mūzikas terapiju. Tā ir pat nedaudz labāka par līmes ostīšanu. Atliek tikai izvēlēties, ko klausīties. Ideāls, protams, ir Ričards Klaidermans, bet kad pēc otrās noklausītās dziesmas ir izvemtas visas brokastis, aicinu ievērtēt šos - portugāļus "Dear Telephone".

Šis Dienvideiropas kvartets šā gada pavasarī izdeva savu debijas singlplati "Birth of A Robot"; tās ir sešas "elektroakustiskā" stilā ieturētas dziesmas, kuras nebūt nav lēnas un gaudulīgas, tās ir pat brīžiem diezgan skarbas, taču, klausoties plati vēl un vēlreiz, pārņem sajūta, ka tieši šajās sešās dziesmās rodama īstā mierīgā dzīve. Greiselas Koello un Andrē Simao vokālu saspēle, mijoties ar kompozīciju instrumentālo minimālismu, gluži kā iezīmē tādu kā apli, aiz kura iziet ir aizliegts. Un, ja cilvēkam nav visu laiku jādomā, kur tālāk aiziet, kur vairāk nopelnīt vai ko vēl grandiozāku dzīvē izdarīt, pārņem tāds kā miers. Tieši to arī panāk "Dear Telephone".

Ļoti gribētos cerēt, ka portugāļi pie šīm sešām dziesmām neapstāsies un jau drīzumā sagaidīsim viņu debijas lielo albumu. Bet līdz tam "Birth of A Robot" pilnā skanējumā. Tūlīt aiz dziesmas "Providence" video.

Papildus resursi:
http://www.deartelephone.com/
http://www.myspace.com/deartelephone
http://www.facebook.com/pages/Dear-Telephone

Foto raksta ievadā no www.deartelephone.com.

2011, www.vilniskronbergs.blogspot.com

Nav komentāru: