trešdiena, 2010. gada 1. decembris

Dievs, Sātans un citi lohi*
Pirmais sniegs ir sagaidīts. Tāpat kā pirmais ielūzušais zemledus makšķernieks. Es tikai nesaprotu, kāpēc sabiedrība tā uztraucas un cenšas no zemledus izvilkt cilvēku, kurš varbūt tieši tur (zem ledus) vēlas pabūt un pamakšķerēt savu dienišķo voblu? Bet štrunts ar viņiem - visi no zivju ķidām un siekalām esam nākuši un par tādiem mums būs palikt. Labāk paklausīsimies ko skaistu.

1. "The National" - "Bloodbuzz Ohio" (2010)

Šovasar ilggadējais Liepājas vasaras pludmales festivāls paziņoja, ka beidz pastāvēt šajā jaukajā pilsētā un pastāvēs kaut kur citur. Daba, saprotams, nemīl tukšumus, un daži uzņēmīgi ļaudis rudens pusē paziņoja, ka tā vietā rīkos jaunu "pasaulē lielāko festivālu". Tas viss štrunts - sēnes saēdušies suņi mēdz murgot. Taču rīkotāji arī paziņoja, ka lielā skatuve būs nevis pludmalē, bet prospekta galā, kas ir aptuveni 20 metrus no mājas, kurā dzīvoju. Pirms skriet uz domi ar iesniegumu, kas noprotestētu šādu izrīkošanos ar manu un citu šajā mājā dzīvojošo veco cilvēku miegu plānotā pasākuma laikā, tomēr padomāju - varbūt ir kāda grupa, kuras uzstāšanās šajā festivālā mani tā sajūsminātu, ka iztiktu bez iesnieguma. Un pirmais, kas iemāca prātā, ja, protams, neskaita Olgu Rajecku un zilo kori, bija grupa "The National".

Tiem, kam patīk Nika Keiva balss, bet, kas jau pēc otrās viņa dziesmas ir atlūzuši ar siekalu līdz pazodei, Mets Bērningers (attēlā augšā) no "The National" būs pašā laikā. Balss tāda pati, bet dziesmas jestrākas un pats arī svaigāks. Lai vai kā, "Bloodbuzz Ohio" no grupas šā gada plates "High Violet" varētu arī atsvērt kādu negulētu nakti šada festivāla dēļ. Bet tikai vienu.
2. "The Blue Van" - "Fame And Glory" (2010)

Visiem zināms, ka no Dānijas nāk pasaku karalis Hanss Kristians Andersens un ka reiz "Eirovīzijā" uzvarēja brāļi Olseni no Dānijas. Mēs arī zinām, ka dāņu uzņēmēji labprātāk cūkas audzē Latvijā, bet gaļu ved uz Dāniju. Tas, lai cūku kakas paliek pie mums. Aiz to mēs dāņus mīlam, tāpēc viena šī rudens dziesma veltīta Dānijai, jo no turienes tā arī nāk.

Dāņu kvartets "The Blue Van" laikam vairāk bijis zināms tādos lokālos apmēros, bet ar šā gada plati "Love Shot" ir uzlekusi augstāk par dzimto Dānijas ciemu ārēm. "Fame And Glory" gan nevar lepoties ar skaistu videoklipu, ko šeit ievietot, bet visādi citādi Kristians Andersens ar visiem saviem rūķīšiem un princesēm ar zirnīšiem var būt lepns par saviem tautiešiem.
3. "Kings of Leon" - "Radioactive" (2010)

Nu ko visi var ņemties? KoL esot kļuvuši tizli. KoL tikai atražojot iepriekš uzkrāto slavu. KoL vairs nespēj neko izdomāt, tāpēc jaunā plate "Come Around Sundown" ir nebaudāma... Lohi! Lohi tie kritiķi! Es neesmu kritiķis, esmu vienkāršs lohs un man šķiet, ka KoL plate "Come Around Sundown" kopā ar "Arcade Fire" ekselento "The Suburbs" ir 2010.gada paša spice.
4. "Biffy Clyro" - "God and Satan" (2009)

Divus gadus atpakaļ kā muša atvērtā mutē ieskrēja "Biffy Clyro" ar "Folding Stars". Pagājuši divi gadi, bet muša joprojām turpat. Tikai šoreiz ar jaunu plati "Only Revolutions" un dziesmu "God and Satan" no tās. Es tiešām neesmu šīs grupas fans, atpazīstu tikai "Folding Stars", bet "God and Satan" apliecina, ka labs dziesmas video jau ir puse no tās panākumiem. Vai pat vairāk. Un, lai turpmāk mušas vairs nelidotu mutē, tā jātur ciet.
5. KLASIKA "The Stylistics" - "You Make Me Feel Brand New" (oriģināli 1971)

1971.gada 30.novembrī ASV klajā nāca grupas "The Stylistics" debijas plate ar tādu pašu nosaukumu. Plate izpelnījās lielu atzinību, ASV nopelnot zelta plates statusu. "The Stylistics" ienesa 70.to gadu mūzikā īstu cukurūdens garšu, jo viņu balādes ir saldas mīlas dziesmas ar tekstiem, kurus klausoties, prasās pēc skābas siļķes. "You Make Me Feel Brand New", "You Are Everything", "If I Love You" - tās ir tikai dažas no šīs plates dziesmām. Bet cilvēkiem patika. Un patīk joprojām vai vismaz atceras. Kā savādāk 39 gadus pēc šī plates iznākšanas to vēl kāds atcerētos?

Bet vispār šī grupa, protams, ne oriģinālajā sākuma sastāvā, pastāv joprojām, pateicoties kam, varam apskatīt kādu "The Stylistics" klipu daudz maz mūsdienīgā kvalitātē.
Tuvākajā laikā vēl gaidām:
Duffy - "Endlessly"
Paul Weller – "Find The Torch, Burn The Plans" (CD/DVD live album)
My Chemical Romance – "Danger Days: True Lives Of The Fabulous Killjoys"
Brian Eno – "Small Craft On A Milk Sea"
Take That – "Progress"

*vārds "lohs" šeit tiek tulkots kā persona ar zemas izšķirtspējas domāšanu, tas netiek lietots, lai aizskartu kāda reliģiskās jūtas.

Foto: Getty Images
2010, www.vilniskronbergs.blogspot.com

Nav komentāru: