svētdiena, 2009. gada 25. oktobris

Cūku gripas vakcīnas - tikai cūkām!
Kad biju maziņš, atceros multfilmu par begemotu, kurš baidījās no potēm. Mūsdienu jaunatnei, kura uzaugusi ar Tinkiju un Vinkiju no Teletūbiju planētas, īsumā multfilmas sižets - kad mežā ierodas dakteris, lai visus nopotētu pret visām infekcijas slimībām, tai skaitā, seksuāli transmasīvajām, visi ezīši, zaķīsi un vāverītes mierīgi dodas potēties, bet begemotiņš pamūk, jo viņam ir bailes no adatām un potēm.

Man gan liekas, tas ir neloģiski, ņemot vērā, ka vienā "Amerikas Smieklīgāko video" raidījumā tāds begemotveidīgais mierīgi uzsēdās ar savu kārpām pārklāto dibenu virsū kopējam, to pat nepamanot. Kopējs gan pamanīja, jo viņam bija tā retā iespēja ieskatīties begemota iekšējā pasaulē.

Bet stāsts patiesībā ir par potēm. Es kā kārtīgs padomju bērns jau no agras bērnības esmu radināts pie dažādām medicīniskām manipulācijām, tai skaitā, visu analīžu nogādāšanā dažāda izmēra burkās un kurpju kastēs. Un, protams, esmu saņēmis visas potes, kas katram kārtīgam oktobrēnam un vēlāk arī pionierim bija noteiktas ar normām un rīkojumiem.

Tomēr laiki mainās, un obligātas manā vecumā ir tikai brilles, vadot automašīnu, un daudz kustību, apmeklējot muzeju, lai zāles pārzinis pie izejas man neteiktu, ka eksponātiem no muzeja iziet ir aizliegts. Viss pārējais ir brīvprātīgs, tai skaitā, potes. Un, kā zināms, par tām ir arī šis stāsts.

Katru gadu ziemas periodā pie mums plosās gripa - slimība ar daudz puņķiem un klepu, no kuras cilvēki mēdz arī izdarīties letāli. Tāpēc tantes un onkuļi baltos ķiteļos ir izgudrojuši potes pret šo slimību. Neesmu īpašs speciālists, bet runā, ka vienā gadā izstrādātās vakcīnas nākamajā gadā nemaz nav derīgas, jo katru gadu gripa esot cita paveida. Un tas ir tik kolosāli - maksāt ap 10 latu par nekam nederīgu vakcīnu! Par to jau var nopirkt džemperi vai divas tūbiņas Lietuvā ražota lubrikanta!

Šogad interese par pretgripas vakcīnām ir augusi nebijušos augstumos - kā nekā esam iedzīvojušies cūku gripā! Mans draugs ASV prezidents Baraks Obama, kuru cits mans draugs Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni nesen nodēvēja par "nedaudz iesauļojušos", savās ASV pat izsludinājis šajā sakarā ārkārtas stāvokli. Un tas ir kolosāli - tantēm un onkuļiem baltajos ķiteļos. Jo pat mūsu veselības ministriene Baibiņa pati bija devusies kaut kur tur uz tālām zemēm ar iepirkuma ratiņiem pēc cūku gripas vakcīnām.

Un visbeidzot. Reāls piemērs, pie kā noved gripas pote, ir šokējoši kadri no Virdžīnijas štata, kurā kāda 25 gadus veca karsējmeitene pēc potes saņemšanas nu ir zaudējusi spēju normāli kustēties un runāt. Kas interesanti - pavērojiet video - viņa spēj daudz maz normāli staigāt, ejot atmuguriski, kā arī bez grūtībām runāt skrienot. Katrā ziņā - lai meitenei iespējami ātrāka izveseļošanās!

Novēlu visiem sagaidīt gripas sezonu ar pilnu muti ķiplokiem un tad iet uz tiem bučošanās konkursiem, kurus nu tur rīko visādos saviesīgos iestādījumos. Bet tas jau ir cits stāsts, un tajā es nedrīkstu pieminēt Baibiņu.


Disclose.tv Cheerleader Gets A Flu Shot & Now She Can Only Video

Nav komentāru: