svētdiena, 2009. gada 27. septembris

Klauns Krastijs, Roberts Smits un "afroamerikāņu kari" MTV balvas pasniegšanas ceremonijā

Tikai dažas lietas ir labākas par iebiezināto pienu ar cukuru - Eltons Džons, miers visā pasaulē un Olga Rajecka, kad viņa nedzied. Turpinājumā nebūs nekas no tā...

1. "AC/DC" - "Rock N Roll Train" ("Black Ice", 2008)

Laikam viens no pirmajiem mūzikas videoklipiem, kurš nāk atmiņā kā redzēts tālajos astoņdesmitajos TV raidījumā "Varavīksne", ir "AC/DC" "Highway To Hell". Un arī tikai tāpēc, ka viens pajoliņš mana tēva vecumā lēkā pa skatuvi īsos šortos un uz vienas kājas. Pārdzīvojusi dažādus laikus, brāļu Malkolma un Angusa Jangu 1973.gadā dzibinātā "AC/DC" 2008.gadā laika klajā plati "Black Ice", kura, visticamāk, arī būs grupas pēdējais ieraksts. Kā ziņo mūzikas prese, apvienības solists Braians Džonsons pēc pasaules koncerttūres beigām nolēmis doties pensijā.TOREIZ!
Lai konstatētu, ka "AC/DC" ir pilnīgi tādi paši kā pirms 30 gadiem, piedāvāju šeit bez "bildes" (lai nevarētu redzēt puiku vecuma krunkas), noklausīties jau pieminēto "Highway To Hell".

Acdc - Highway To Hell
Found at Highway To Hell on KOhit.net2. "The Cure" - "The Only One" ("4:13", 2008)

Ja "Simpsonu" multfilmas personāži jau sezonām nepaliktu vienā un tajā pašā vecumā, bet novecotu kā reāli ļaudis, klauns Krastijs, iespējams, tagad izskatītos uz mata kā "The Cure" balss vīrs Roberts Smits.

Kad mācījos 12.klasē (un tas bija 15 gadus atpakaļ), Smits skaitījās stilīgs džeks, kurš izkrāsojies kā balerīnas un klauna krustojums, un dziedāja pesimisma pārņemtas dziesmas. Gadi iet, un diemžēl Smita kungs nav no multenes. Bet krāsoties patīk joprojām. Un izskatīties pēc nopūderēta balona, kam jau sāk nolaisties gaiss.

Bet cepuri nost Smita kunga un Ko priekšā - jau no tālā 1976.gada viņi spēlē un ir palikuši uzticīgi savam gotiskajam rokam.TOREIZ!
Pašam Robertam Smitam riebās "The Cure" vispopulārākais hits "Friday I'm In Love", par jautru. Tad nu salīdzinājumam kas cits no vecākiem veikumiem - "Close To Me" ("The Head on the Door", 1985).

Cure - Close To Me
Found at Close To Me on KOhit.net3. Taylor Swift - "You Belong With Me" ("Fearless", 2009)

19 gadus vecā Amerikas kantrīmūzikas zvaigzne Teilora Svifta tiem, kuriem visi dziedātāji-sievišķi nav Tīnas Tērneres, bet visi dziedātāji-vīrišķi nav Elvisi Presliji, nenoliedzami ir tapusi zināma, šogad tricinot valstu mūzikas parādes ar savu līdz puņķiem saldo dziesmu "Love Story". Izrādās, "Fearless" ir pieminētās jankundzes jau otrais garadarbs. Par pirmo droši vien zināja vien viņa pati un ierakstu studijas apkopēja.

Tomēr pavisam negaidīti Sviftas jaunkundzei uzmanība tika pievērsta nupat notikušās MTV 2009.gada video mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijas laikā. Brīdī, kad jaunā dziedātāja saņēma sev piešķirto balvu nominācijā "Labākais sieviešu video", uz skatuves uzkāpa kaut kāds tur reperis Kenijs Vests un skaļi paziņoja, ka balvu patiesībā ir pelnījusi cita madāma par klipu dziesmai "Single Ladies (Put a Ring on It). Par to dusmīgs bija arī ASV prezidents Obama. Bet - lai jau melnie puikas un meitenes tur tiek galā paši.
4. "Take That" - "Up All Night" ("The Circus", 2008)

Pagājušā gadsimta deviņdemito gadu vidusdaļas super-truper-puper-megagrupa "Take That" ir atgriezusies! Jau kādu laiciņu, bet bez Robija Viljamsa. Grupas pirmās slavas laikā vairāk biju aizņemts ar piņņu spiešanu, tāpēc ļoti tās daiļradei līdzi nesekoju. Protams, "How Deep Is Your Love" un "Back For Good" jau dzirdējis biju, un tās nav pārtraukušas visādos skontoveidīgajos rādžos skanēt visus šos gadus.

Bet jaunā plate man nedaudz patīk. Puikiņiem vairs nav 20, bet jau pēc 30, un tie ir nobriedušāki. Un nevar jau teikt, ka "Take That" puiši ir bijuši vai ir galīgi netalantīgi - mani vienkārši fascinē, kā Garijs Bārlovs izdzied dziesmu "The Circus". Pat Jānis Sproģis tā nevarētu! Bet vēl vairāk man patīk "Up All Night".
5. Katie Melua - "Blowing In The Wind"

Esmu jau sacījis - Bobs Dilans nobāl Melua priekšā savas dziesmas izpildīšanā...ORIĢINĀLS!

Bob Dylan - Blowin In The Wind
Found at Blowin In The Wind on KOhit.net

Nav komentāru: