otrdiena, 2008. gada 22. jūlijs

Tātad - latvieši esot gudra tauta?


Portālā nozare.lv sadaļā par mediju nozares skaitļiem un statistiku uzgāju Latvijas televīziju raidījumu topu par 2008.gada jūnija mēnesi. Mani jau sen nespēj pārsteigt vai kaut kā izbrīnīt fakts, kādi raidījumi ir visskatītākie - sākot ar visām Eirovīzijām un beidzot ar dejošanas un dziedāšanas šoviem, kopā ar ko nu kuro reizi sanāk.

Tomēr dažas lietas mani tomēr pārsteidza.

Pirmajā vietā ar 244,5 tūkst. skatītājiem bijusi LTV1 demonstrētā dokumentālā filma "Padomju stāsts". Skaidrs, ka tā bija aktualitāte ne tikai Latvijā, bez tam ļoti zīmīgā laikā - deportāciju piemiņas laikā jūnija vidū. Šeit viss skaidrs.

Seko 2.vieta - arī LTV1 demonstrētais "Latvijas šlāgeraptaujas 2008. gada fināls" ar 217,9 tūkst. skatītāju. Šajā sakarā man jautājumu jau nav sen. Latvijas Radio 2 dara savu darbu apsveicami - grauj jebkādas mūzikālās gaumes paliekas, kuras vēl cilvēkiem, sevišķi laukos, varētu būt palikušas. Atkārtošos - varētu būt!

Un visbeidzot 3.vieta. Un to ieņem LNT demonstrēts raidījums "Vislatvijas alus dzeršanas čempionāts", ko ekrānos vērojuši 217,8 tūkst. skatītāju...

Tālāk jau mani neizbrīna vairs nekas. Pat 10.pozīcijā iekļuvusī LNT pārraide par "Cola mentos salūtu" (187 tūkst.).

Salīdzināšanai - LTV1 raidījums "100.pants", kurā, starp citu, bieži uzstājas un babelē gan tie "pareizie gaismas spēki", kuri aicina uz referendumiem un bakstās ar lietussargiem Doma laukumā, gan "korumpētās politiskās cūkas un cūkdelfīni", jūnijā noskatījušies, salīdzinoši, "tikai" 180,6 tūkst. skatītāju. Nu, varbūt viens attaisnojums tam ir - drausmīgā tā vadītāja!

Visticamāk, es neesmu īstais, kuram par šādām lietām vajadzētu izteikties, jo Dziesmu un deju svētku darbadienu vakaru koncertu vietā daudz labprātāk skatījos Simpsonus un raidījumu "Brainiac" iekš Discovery par to, kā vislabāk nemanāmi uzspridzināt kaimiņa treileri un kas, ūdenī iemests, slīkst pirmais - melone vai blondīne, kura neprot peldēt.

Es nešaubos, ka, ja kāds uzrīkotu puņķu ēšanas sacensības, ideāli, ja ar nosaukumiem "Ēd puņķus ar zvaigzni!" vai "Puņķu lietus", tas būtu nacionāla mēroga grāvējs. Iespējams, pārspētu pat alus dzeršanas čempionātu. Bet vēl labāk ietektu padomāt par Latvijas atraugu čempionātu - jo manas iemaņas šajā nodarbē liktu nobālēt pat puišiem no grupas "Skyforger".

Bet man tas nedaudz atkal lika aizdomāties par veco Lielā Viļa teicienu, ar kuru viņš kādu tautu (vārdā neminēšu) nodēvēja ne par to gudrāko pasaulē.

Nav komentāru: