piektdiena, 2008. gada 1. augusts

Katram savas mantiņas
Es neesmu citu rakstu darbu pārpublicēšanas piekritējs, bet, izlasot šo, es būtu gatavs pieņemt pseidonīmu Kurmītis, jo vēl neviens līdz šim nav tik precīzi izņēmis man no mutes vārdus.


Man bērnībā mamma mācīja, ka nedrīkst ņemt to, kas tev nepieder. Un nedrīkst spēlēties ar cita bērna mantiņām bez "īpašnieka" atļaujas. Un noteikti pēc paspēlēšanās ir jāatdod atpakaļ

Vēl viņa mācīja - ja tu ej pa ielu un redzi, ka kaut kas mētājas, necel un neaiztiec to. Ja tā ir vajadzīga lieta un kādam ir pazudusi, viņš nāks to meklēt. Un neatradis - bēdāsies. Savukārt, ja to kāds ir nometis tāpēc, ka viņam tās nevajag, tad arī tev tā nav vajadzīga.
Kad mēs ejam uz vēlēšanām, mēs katrs pats izvēlamies, kuras būs manas mantiņas nākamajiem 4 gadiem. Kuras man patīk un liekas simpātiskākas un smukākas. Kuru partiju tieši es deleģēju pārstāvēt mani. Un, pat, ja kādā brīdī, man kāda no mantiņām apnīk vai pārstāj patikt, tas nebūt nenozīmē, ka tā vairs nav mana. Un, ka jebkurš garāmgājējs var tagad pateikt, ka tā pieder viņam vai pat izmest to ārā. Tā IR mana un tikai es pats pēc 4 gadiem lemšu, vai paturēt to, jeb iegādāties tās vietā kādu citu - smukāku.

Ja kāds saka, ka viņš jau uzreiz savu mašīnīti ir saplēsis vai tā viņam vairs nepatīk, tās ir viņa paša problēmas. Vajadzēja rūpīgāk izvēlēties un saudzīgāk spēlēties.
Ja viņš tagad piedāvā visiem izmest savas mantiņas miskastē tikai tāpēc, lai pats varētu atkal tikt pie jaunas - varbūt labākas - spēlītes - vēl jo vairāk.

Savukārt, ja viņš saka, ka visiem mums no mantiņām jātiek vaļā tāpēc, ka viņam nepatīk MANĒJĀS !??, tad tā ir jau nekaunība. Neba nu viņš lems par manām mantiņām. Un neba nu viņš lems par to, ar ko, kad un kāpēc es spēlējos.

Un neba nu 10% Jaunā Laika vai nedaudz vairāk Saskaņas Centra vēlētāju būs tie, kuri lems par to, palikt vai nepalikt Saeimā tām partijām, par kurām ir balsojis Tautas Partijas, mācītāju vai zemnieku elektorāts. Un vienpersonīgi atlaist no darba visu koalīciju. Par to var lemt tikai un vienīgi pats šo partiju elektorāts. Kurš viņus tur ievēlēja. Un pieņēma darbā. Un nevis puse, trešdaļa, ceturtdaļa, piektdaļa vai kāda cita "daļa" no šī elektorāta, kuru kāds prātvēders izdomās nosaukt par "kvorumu". Tieši tāpat kā tikai šis elektorāts var pateikt - grib tas vai negrib rīkot jaunas Saeimas pārvēlēšanas.

Tāpēc es saku - negrābstieties gar manām mantiņām ! Kad pienāks laiks - nākamās Saeimas vēlēšanas - un tās būs man apnikušas, es pats noplēsīšu plīša lācītim atirušo ķepu, lai varbūt piešūtu jaunu vietā, un savu laiku nokalpojušo mašīnīti izjaukšu rezerves daļās.

Spēlējaties un "remontējiet" savējās ... Un. Ja dikti gribas kādu atlaist, tad atlaidiet no Saeimas savējos deputātiņus ... To gan jūs varat izdarīt jau esošās likumdošanas ietvaros un pat bez visiem referendumiem ... Tik nez kāpēc nedarāt ...


Oriģinālais links: http://www.delfi.lv/news/national/Referendums/article.php?id=21515853

Nav komentāru: